KOMUNIKATY

Kontakt dla mediów:
[email protected]


30.06.2022 - Alior Leasing pomaga ofiarom wojny w Ukrainie.
02.06.2022 – Komunikat AL Ubezpieczenia w sprawie zmian w certyfikacie Zielonej Karty
19.04.2022 – Komunikat w sytuacji wprowadzenia zakazu transportu drogowego przez Białoruś
19.04.2022 – Komunikat w związku z komunikatem Ministerstwa Infrastruktury
04.04.2022 – Komunikat dotyczący wyjazdu przedmiotem leasingu na teren konfliktu
04.01.2022 – Alior Leasing sp. z o.o. informuje o tym, że 7.01.2022 jest w spółce dniem wolnym od pracy.
13.01.2021 - Alior Leasing dołączył do grona partnerów biznesowych ARP Leasing.
06.04.2020 - Alior Leasing przeznaczył 100 tys. zł na walkę z koronawirusem.
18.03.2020 - Pomoc dla Klientów dotkniętych problemami finansowymi z powodu pandemii koronawirusa 


 02.06.2022 – Komunikat AL Ubezpieczenia w sprawie zmian w certyfikacie Zielonej Karty - ZAPOZNAJ SIĘ


30.06.2022 - Alior Leasing pomaga ofiarom wojny w Ukrainie

 

Alior Leasing przekazał Caritas Polska pojazdy, które będą wykorzystywane przy realizacji działań pomocowych na rzecz Ukrainy. Trzy samochody i naczepa są przeznaczone do przewozu osób oraz sprzętu. To kolejna inicjatywa spółki z grupy kapitałowej Alior Bank skierowana do ofiar działań wojennych rozgrywających się za naszą wschodnią granicą.

Alior Leasing solidaryzuje się z ofiarami konfliktu zbrojnego w Ukrainie. W czwartek, 30 czerwca, przekazał Caritas Polska pojazdy, które będą wykorzystywane do codziennych działań pomocowych na terenie Polski i Ukrainy.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znajdują się obecnie obywatele Ukrainy, dlatego cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę pomocy w budowaniu wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów. Liczymy na to, że przekazane samochody pomogą pracownikom Caritas Polska w realizacji działań na rzecz obywateli Ukrainy i sprawią, że ich pomoc dotrze do większej ilości osób – mówi Paweł Broniewski, Członek Zarządu Alior Leasing.

Przekazane przez Alior Leasing pojazdy to dwa komfortowe, 23 osobowe busy, naczepa kurtynowa oraz ciągnik siodłowy służący do ciągnięcia wszystkich rodzajów pojazdów.

–  Wszystkie nasze działania wymagają nie tylko zaangażowania, ale również odpowiednich narzędzi. Samochody, które otrzymaliśmy od Alior Leasing będą dużym wsparciem, choćby w transporcie darów rzeczowych dla Ukrainy, czy też w obsłudze naszych placówek w Polsce, które świadczą pomoc dla ukraińskich uchodźców. Bardzo to doceniamy – mówi ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Przekazanie samochodów było kolejną inicjatywą pomocową na rzecz Ukrainy podjętą przez Alior Leasing. W marcu przeprowadzono akcję „Plecak dla ucznia”, w ramach której spółka sfinansowała plecaki i piórniki dla uczniów z Ukrainy, a jej pracownicy wyposażyli je w niezbędne artykuły szkolne. Oprócz tego, kadra Alior Leasing cały czas angażuje się w zbiórki pieniężne i rzeczowe na rzecz uchodźców wojennych.

Grupa Alior Bank w działania pomocowe na rzecz obywateli Ukrainy zaangażowana jest od pierwszego dnia wojny. Mogą oni m.in. otwierać konta w oddziałach i w placówkach partnerskich Alior Banku. Dodatkowo, strona Alior Banku oraz jego aplikacja mobilna zostały przetłumaczone na język ukraiński, by ułatwić korzystanie z nich.

Od marca prowadzimy bardzo wiele działań pomocowych. W Zamościu przekazaliśmy nieruchomość, w której powstała Szkoła Podstawowa dla ukraińskich dzieci, a we współpracy z prezydentem Przemyśla przekazaliśmy sprzęt medyczny do jednego z ukraińskich szpitali. Największą inicjatywę zrealizowaliśmy w Warszawie, m.in. wspólnie z Caritas Polska, UNICEF i Miastem Stołecznym Warszawa. W centrum stolicy, w naszej dawnej centrali przy ulicy Towarowej 25a znalazło nową siedzibę Centrum Pomocy, w którym przebywający w naszym kraju obywatele Ukrainy mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego i zawodowego, a także przestrzeni do nauki stacjonarnej i zdalnej. Nasze działania pomocowe będziemy realizować tak długo, jak będzie to konieczne - deklaruje Marek Majsak, wiceprezes Alior Banku i Przewodniczący Rady Nadzorczej Alior Leasing.

 

19.04.2022 – Komunikat w sytuacji wprowadzenia zakazu transportu drogowego przez Białoruś

 

Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzonym przez Białoruś zakazem transportu drogowego dla przewoźników z Unii Europejskiej, w tym Polski, prosimy o niezwłoczne opuszczenie terenów objętych zakazem.

Prosimy o potraktowanie niniejszego komunikatu jako wyrazu najwyższej troski o Państwa interesy oraz dbałości o poprawne wykonywanie obowiązków wynikających z łączącej nas umowy. Dziękujemy za zrozumienie i jednocześnie podkreślamy, że pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 pod numerem telefonu 32 745 64 56. Zwłaszcza w sytuacji niemożności sprowadzenia przedmiotu leasingu na teren Polski, prosimy o niezwłoczny kontakt z naszą infolinią.

 

Z poważaniem

Zespół Alior Leasing


19.04.2022 – Komunikat w związku z komunikatem Ministerstwa Infrastruktury

 

Szanowni Państwo,

Jednocześnie informujemy o komunikatach Ministerstwa Infrastruktury na temat wprowadzenia przez Unię Europejską zakazu transportu drogowego i morskiego wobec Rosji i zakazu transportu drogowego wobec Białorusi.

Z uwagi na ryzyko wprowadzenia analogicznego zakazu dla Unii Europejskiej, w tym Polski, Ministerstwo odradza polskim przewoźnikom wykonywanie podróży do Białorusi i Rosji, a tym, którzy posiadają pojazdy na terytorium tych państw, zaleca ich powrót do Polski.

Poniżej pełna treść komunikatów ze strony Ministerstwa Infrastruktury – zachęcamy do lektury:

Z poważaniem

Zespół Alior Leasing

 

 

 

Komunikat dotyczący wyjazdu przedmiotem leasingu na teren konfliktu - 4.04.2022 r.

Szanowni Państwo,

w związku z inwazją Rosji na Ukrainę informujemy, że większość ubezpieczycieli ograniczyła lub wycofała ochronę ubezpieczeniową dla szkód spowodowanych na jej terenie, a także w Rosji, Białorusi oraz Mołdawii.

W związku z powyższym, mając na względzie troskę o Państwa interesy oraz dbałość o poprawne wykonywanie obowiązków wynikających z łączącej nas umowy, rekomendujemy każdorazowo przed wyjazdem do wyżej wymienionych krajów kontakt bezpośredni z zakładem ubezpieczeń w celu potwierdzenia, że w miejscu docelowym Państwa podróży leasingowanym pojazdem będzie obowiązywać pełen zakres ochrony ubezpieczeniowej.

W sytuacji, gdy finansowany w Alior Leasing pojazd już znajduje się za naszą wschodnią granicą i mają Państwo problem z ustaleniem jego położenia lub sprowadzeniem go na teren Polski, prosimy o niezwłoczny kontakt z naszą infolinią. Równocześnie prosimy o podjęcie wszelkich starań, aby ograniczyć ryzyko utraty przedmiotu leasingu, a także zminimalizować zagrożenie braku pełnej ochrony ubezpieczeniowej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 pod numerem telefonu 32 745 64 56.

Niezmiennie wyrażamy solidarność z osobami poszkodowanymi w konflikcie i podejmujemy działania w sposób bezpośredni je wspierające.

 

Z poważaniem

Zespół Alior Leasing

 

Zachęcamy do zapoznania się również ze stanowiskiem Związku Polskiego Leasingu: www.leasing.org.pl/pl/aktualnosci/2022/stanowisko-zwiazku-polskiego-leasingu-1


Informacja dla Klientów 4.01.2022 r.

Uprzejmie informujemy, że 7 stycznia br. jest w Alior Leasing dniem wolnym od pracy. Strefa Klienta i infolinia wsparcia szkodowego pozostają w tym dniu dostępne bez zmian.


 

Informacja prasowa 13.01.2021 r.

Alior Leasing dołączył do grona partnerów biznesowych ARP Leasing

Alior Leasing dołączył do grona partnerów biznesowych ARP Leasing, spółki z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Celem współpracy jest wsparcie finansowe Przedsiębiorców z branży transportowo – autokarowej, którzy w wyniku trwającego lockdownu gospodarki notują problemy z płynnością finansową.

13 stycznia 2021 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy ARP Leasing a Alior Leasing sp. z o.o. - jednym z istotnych uczestników branży leasingowej w Polsce. Porozumienie zakłada współpracę przy refinansowaniu przez ARP Leasing umów leasingowych połączonym z 12-to miesięczną karencją w spłacie rat. Alior Leasing jest kolejnym ogólnopolskim Partnerem Spółki, z którym nawiązano współpracę w tym zakresie. 

Pandemia koronawirusa stanowi duże wyzwanie dla polskiej gospodarki. Jesteśmy tego świadomi, dlatego w tych trudnych czasach spółka Alior Leasing, w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców, wprowadziła liczne rozwiązania, ułatwiające dalsze, bezpieczne prowadzenie działalności. Porozumienie podpisane z ARP Leasing, to kolejne działanie, które zgodnie z wypracowanymi rozwiązaniami w przyszłości umożliwi naszym klientom skorzystanie z dodatkowych instrumentów finansowych. Cieszymy się, że łącząc siły z ARP Leasing z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu, możemy wspólnie wspierać polskich przedsiębiorców i ich biznesy – podkreśla Seweryn Kowalczyk, Prezes Alior Leasing.

- Agencja Rozwoju Przemysłu od początku trwania wiosennego lockdown’u, oferuje polskim przedsiębiorcom pakiet rozwiązań w ramach Programu Tarczy Antykryzysowej. Jednym z istotnych elementów rozwiązań przygotowanych przez rząd, jest refinansowanie umów leasingu dla sektora transportu ciężarowego i autokarowego oferowanego przez ARP Leasing – Spółkę z Grupy ARP. Obserwowana przez nas skala potrzeb wsparcia płynności przedsiębiorców, korzystających z finansowania leasingiem środków transportu w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych powoduje, iż nieustająco podejmujemy działania zwiększające możliwość skorzystania z tego instrumentu w ramach ARPTarczy. Cieszy mnie bardzo kolejne Porozumienie zawarte dziś z Alior Leasing. Jestem przekonany, że nasza współpraca pozwoli na dalsze rozszerzenie skali dostępności tego instrumentu - ocenia Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

- Porozumienie zawarte z Alior Leasing jest kolejną umową o współpracy, po Millennium Leasing, PKO Leasing i Pekao Leasing. Cieszę się na tak pozytywny odzew komercyjnego środowiska leasingowego, na zaproszenie do współpracy, mającej na celu wsparcie polskich przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu, będziemy mogli dotrzeć z ofertą Tarczy Antykryzysowej do jeszcze szerszego grona polskich firm z branży transportowo - autokarowej. Trwająca już wiele miesięcy, trudna sytuacja gospodarcza wymaga wychodzenia poza przyjęte schematy i nieustannego poszukiwania rozwiązań, które pomogą polskim przedsiębiorcom przetrwać finansowo najbliższe miesiące. Zawarte przez ARP Leasing i Alior Leasing porozumienie zakłada spójne i partnerskie podejście w zasadach ubiegania się i skorzystania z refinansowana dotychczasowych umów dla przedsiębiorców, będących w przejściowych kłopotach związanych z koniecznością utrzymania płynności finansowej– mówi Wojciech Miedziński – Prezes ARP Leasing.

 


Informacja prasowa 06.04.2020 r.

Alior Leasing przeznaczył 100 tys. zł na walkę z koronawirusem

Alior Leasing włącza się w akcję pomocy dla instytucji i podmiotów walczących ze skutkami pandemii koronawirusa. Spółka przekazała na rzecz Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii kwotę 100 tys. zł na zakup najpilniejszych i najbardziej potrzebnych środków walki ze skutkami koronawirusa, jak np. testy, środki higieny czy ubrania ochronne dla służb medycznych. To kolejna, po wprowadzeniu ułatwień dla klientów, inicjatywa na rzecz przeciwdziałania skutkom pandemii.

- Nasze działania wpisują się w poczucie odpowiedzialności i solidarności społecznej, jaka w obliczu zagrożenia pandemią wymaga zjednoczenia się wokół wspólnego celu. Chcemy nieść pomoc celową i skuteczną, dlatego w odpowiedzi na prośbę Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii przekazaliśmy kwotę 100 000 zł na zakup najbardziej potrzebnych w kraju środków medycznych do walki ze skutkami koronawirusa. Jako instytucja finansowa, pełniąc też rolę instytucji zaufania publicznego, chcemy być dla wszystkich naszych interesariuszy partnerem nie tylko na dobre, ale także i gorsze czasy – mówi Maciej Tymusz, Prezes Zarządu Alior Leasing Sp. z oo.

Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii to jednostka prowadząca na rzecz bezpieczeństwa państwa i Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej badania naukowe, prace rozwojowe i wdrożeniowe, działalność profilaktyczną, diagnostyczną, informacyjną w zakresie higieny, epidemiologii, mikrobiologii. 

- Na miarę naszych możliwości chcemy wspomóc instytucje niosące pomoc w walce ze skutkami koronawirusa. To nasza szczególna odpowiedzialność jako spółki Alior Banku będącego częścią Grupy PZU, jednej z największych instytucji finansowych w Europie Środowo-Wschodniej. Jako organizacja relatywnie młoda i rozwijająca się podjęliśmy decyzję o przekazaniu 100.000 zł na rzecz Instytutu, który jest kluczową jednostką w Polsce wykonywującą badania w walce z koronawirusem. Pomoc niesiemy też dla naszych klientów, którym od kilku tygodni zapewniamy serwis pozwalający w trybie przyspieszonym na znaczące obniżenie wysokości spłaty rat leasingowych. Tak pojmujemy naszą odpowiedzialność i szczególną pozycję partnera dla polskich firm – mówi Mariusz Kolankowski, Członek Zarządu Alior Leasing Sp. z o.o.

W połowie marca Alior Leasing w trosce o swoich  klientów zapowiedział pomoc dla firm dotkniętych problemami finansowymi z powodu pandemii koronawirusa. Firma wprowadziła możliwość obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy, zgodnie z rekomendacjami rządu RP oraz wypracowanymi przez Związek Banków Polskich propozycjami dla kredytobiorców i leasingobiorców. 

Pakiet ulg przygotowany przez spółkę obejmuje – w uzasadnionych przypadkach – możliwość istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3PA miesięcy. Pomoc jest udzielana klientom, których problemy finansowe są efektem ograniczeń lub obostrzeń wynikających z pandemii. Firma ma tu na uwadze klientów z branż szczególnie zagrożonych ekonomicznie sytuacją związaną z koronawirusem.  Rozwiązanie Alior Leasing jest przygotowane w sposób przystępny dla klienta – usługa jest uruchomiona za pośrednictwem telefonu oraz drogą elektroniczną. Wystarczy, aby klient złożył uproszczony wniosek. 

 


Informacja prasowa 18.03.2020 r.

W trosce o Klientów Alior Leasing zapowiada pomoc dla Klientów dotkniętych problemami finansowymi z powodu pandemii koronawirusa. Firma wprowadza możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy, w zgodzie z rekomendacjami rządu RP oraz wypracowanymi przez Związek Banków Polskich propozycjami dla kredytobiorców i leasingobiorców. 

Nie tylko sektor bankowy obiecuje pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. Pakiet ulg przygotował również Alior Leasing. Jednym z kluczowych udogodnień będzie – w uzasadnionych przypadkach – możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy. Pomoc będzie udzielana Klientom, których problemy finansowe wynikają wprost z ograniczeń lub obostrzeń wynikających z pandemii. Firma ma tu na uwadze Klientów z branż szczególnie zagrożonych ekonomicznie sytuacją związaną z koronawirusem.  

Rozwiązanie Alior Leasing jest przygotowane w sposób przystępny dla Klienta – usługa może być uruchomiona za pośrednictwem telefonu oraz drogą elektroniczną. Wystarczy, aby Klient złożył uproszczony wniosek. Firma chce w ten sposób szybko, w trybie pilnym i priorytetowym, analizować wnioski Klientów, aby w uzasadnionych ekonomicznie przypadkach czasowo bardzo istotnie obniżyć wysokość rat leasingowych.

Zarząd Alior Leasing na bieżąco monitoruje sytuację na rynku i zdaje sobie sprawę, że działalność Klientów spółki została poważnie zaburzona. 

- „Nasze działania wpisują się w inicjatywę Związku Banków Polskich odnośnie kredytobiorców. Leasing to bowiem alternatywny do kredytu bankowego produkt dla polskich przedsiębiorców. W okresie tak poważnego zagrożenia dla płynności finansowej często tworzonych latami rodzimych przedsiębiorstw, czujemy się jako Alior Leasing w obowiązku udzielić im wszelkiej możliwej pomocy. Chcemy być dla nich partnerem nie tylko na dobre, ale także i te gorsze czasy” – mówi Maciej Tymusz, Prezes Zarządu Alior Leasing Sp. z oo.

Małe i średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa stanowią istotny element portfela Alior Leasing i strategii spółki. To właśnie one są
w ocenie Alior Leasing szczególnie eksponowane na ryzyko przestojów w biznesie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Firma będzie szczególnie przyglądać się zwłaszcza temu segmentowi rynku. 

- „To nasza szczególna odpowiedzialność, by na miarę naszych możliwości wspomóc polskich przedsiębiorców w tym trudnym dla sytuacji gospodarczej momencie. Tak pojmujemy nie tylko naszą rolę jako instytucji finansowej, pełniącej funkcję instytucji zaufania społecznego, ale też naszą szczególną pozycję partnera dla polskich firm” – dodaje Prezes Maciej Tymusz.

 

Dodatkowych informacji Klienci Alior Leasing mogą otrzymać korzystając ze zdalnych kanałów dostępu poprzez:

 

Zarząd Alior Leasing

POBIERZ DOKUMENTY